Çeşme Ulaşım Alternatifleri

Nasıl Gidilir?

Çeşme’ye nasıl gidilir, en kolay ulaşım yolu hangisidir, merak ediyorsanız sayfamızdaki bilgileri incelemelisiniz.

Çeşme’ye ulaşmak için öncelikle İzmir’e gelmeniz gerekiyor. İzmir’in incisi olarak tabir edilen tatil bölgesine her sene yerli ve yabancı turist akını olduğu için ulaşım alternatifleri çeşitlenmiştir. Çeşme otel alternatifleriyle de insanların akınına uğrayan bölge çok sayıda insan ağarlamaktadır. Çeşme’ye nasıl gidilir? sorusuna bu açıdan farklı yanıtlar vermek mümkündür.

İzmir’den yola çıkıldığında Çeşme otoban yolu kullanılarak maksimum 1 saat içerisinde ilçeye ulaşılabiliyor. Uzak illerden gelecek tatilciler için ise en ideal yol, uçakla İzmir’e ulaşmak ve daha sonra otobüs, minibüs ve taksi alternatiflerinden yararlanmak.

Kendi aracınızla yola çıkmak niyetindeyseniz yola çıkacağınız şehre göre bir rota belirlemeniz gerekecektir.  İstanbul’dan gelecek misafirler Yenikapı-Bandırma feribotuna binerek yollarının bir bölümünü bu şekilde tamamlayabilirler. Sonrasında 350 km’lik bir yol daha var. Balıkesir- Manisa- İzmir – Alaçatı üzerinden 5 saatte Çeşme’ye ulaşılabilir. Ankara’dan Çeşme’ye ulaşacak kişiler ise Afyon – Uşak – Manisa – İzmir istikametini tercih edebilirler.

Çeşme otobüs firmaları da bir diğer seçenek. Direkt Çeşme otogarına sizleri bırakan firmalardan yararlanabilirsiniz. Çeşme otobüs seferleri gün içerisinde belirli aralıklarla düzenleniyor.

Havayoluyla Çeşme bölgesine ulaşmanın tek yolu ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmektir. Çeşme – Havaalanı arası 95 km’dir. Çeşme uçak seferleri sayesinde beldeye ulaşabilirsiniz. Otellerinizin transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Deniz uçağı ile Çeşme’ye İstanbul üzerinden ulaşabilirsiniz. Biraz fiyatları yüksek olsa da kısa sürede tatilinize başlama fırsatı bulursunuz.

Ulaşım Alternatifleri Neye Göre Seçilmeli?

Çeşme’ye İstanbul ya da Ankara’dan gelecekseniz en ideal yol şüphesiz havayolu. Ancak Manisa, Denizli, Yalova, Antalya gibi bölgelerden arabayla da gelebilirsiniz. Eğer tur satın alıyorsanız Çeşme ulaşım ve otel konaklama hizmeti verenleri tercih ederek tatilinizi daha ekonomik hale getirebilirsiniz.

Uçakla

çeşmeye uçakla ulaşım

Çeşme’ye uçak seferlerini kullanarak gelmek istiyorsanız öncelikle İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na gelmeniz gerekiyor. Çeşme’ye 95 km uzaklıkta olan havaalanına geldikten sonra, dilerseniz araba kiralayarak, dilerseniz otelinizin servisini kullanarak ilçeye gelebilirsiniz. Çeşme uçak seferleri sonrası yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sizi bekliyor.

İstanbul Avrupa Yakası’ndan gelenler Atatürk Havalimanı, Anadolu Yakası’ndan gelenler ise Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanabilirler. Ankara’dan ise Esenboğa Havaalanı ile Adnan Menderes arasında düzenli Çeşme uçak seferleri gerçekleşiyor.

Çeşme’ye direkt sefer olmasa da İzmir uçak seferlerinden faydalanabiliyorsunz. İzmir uçak seferleri ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Web: www.anadolujet.com

  • Bora Jet

Web: http://www.borajet.com.tr/

  • Onur Air

Web: http://www.onurair.com.tr/

  • Atlas Jet

Web: http://www.atlasjet.com/

Uçak Biletinizi Ucuza Alın!

Eğer aylar öncesinden tatilinizin tarihini belirleyerek Çeşme uçak biletinizi aldıysanız yazın artan uçak biletleri fiyatlarından etkilenmezsiniz. Ayrıca tur firmalarının düzenledikleri etkinliklere katılarak ulaşım masraflarınızı bu şekilde karşılayabilir, daha ekonomik bir tatil yapabilirsiniz.

Otobüsle

çeşme otobüs seferleri

Çeşme otobüs seferleri de bir diğer alternatif. Çeşme’ye otobüs ile gelmek isteyenler firmaların sefer saatlerine bakabilirler.

Çeşme otogarı farklı şehirlerden gelen otobüs firmalarını ağırlıyor. Bu firmalar sizlere yurdun dört bir yanından İzmir’in incisine ulaşma fırsatı tanıyorlar. Ancak bazıları İzmir Otogarı’nda yolcularını indiriyor. Çeşme’ye ulaşmak için servisler ve minibüsler kullanılabiliyor.

İzmir Otogarından, ayrıca Üçkuyular Garajdan Alaçatı Seyahat otobüsüne binerek önce Alaçatı’ya uğrayabilir, sonrasında 20 dakikalık bir yolculuk ile Çeşme’ye varabilirsiniz. Toplamda 9 saatlik bir yolculuk sonucu tatilinize başlayabileceksiniz.

Çeşme’ye sefer düzenleyen otobüs firmaları iletişim bilgileri:

En Ekonomik Yol

Otel fırsatı satın alıyorsanız tatil firmanızın ulaşım araçları ile Çeşme’ye gelebilirsiniz. Böylece Çeşme ulaşım dahil konaklamalarınızı da ödediğiniz ücrete dahil ederek bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Tur firmaları bu konuda size destek olacaktır.

Kendi Aracınızla

istanbul çeşme kaç km

Çeşme’ye kendi aracınızı kullanarak gelebilirsiniz. Ankara ve İstanbul üzerinden size kolay tarifler yapacağız.

İstanbul’dan

İstanbul’dan Çeşme’ye gelenler Anadolu Yakasından İzmit istikametinde ilerleyerek Gebze’den Bursa Çevre yoluna çıkabilir, Bursa – Edremit, Kırkağaç, Manisa ve Sonrasında İzmir’e gelebilirler. Merkezden Çeşme Otoyolu’nu takiben yaklaşık 1 saatte tatil bölgesine ulaşırlar. İstanbul – Çeşme arası keyifli bir yolculuk sizi bekliyor.

Bir diğer yol da Yenikapı- Bandırma feribotundan indikten sonra 340 km’lik keyifli bir yol kullanmak. Balıkesir- Manisa- İzmir- Alaçatı üzerinden 5 saatte bölgeye gelebilirsiniz.

Ankara’dan

Ankara’dan gelecek olanlar ise 680 – 670 kilometrelik yolu 10 saatte kat edebilirler. Ankara – Eskişehir otoyolundan ilerleyerek Afyon istikametinde ilerledikten sonra D300 yolunu takiben Uşak’ı geride bırakınca İzmir istikametinde tabelaların yönlendirmeleri ile ilerleyebilirler. İzmir – Çeşme yolundan yaklaşık 1 saatte tatil bölgesine varılıyor.

Araçla Çeşme

İzmir Çeşme yaklaşık 86 kilometre(km), 1 saat

İstanbul Çeşme yaklaşık 650 kilometre(km), 9 saat

Ankara Çeşme yaklaşık 680 kilometre(km), 9 saat

Denizli Çeşme yaklaşık 318 kilometre(km), 4 saat

Antalya Çeşme yaklaşık 540 kilometre(km), 7 saat 30 dakika

Manisa Çeşme yaklaşık 120 kilometre(km), 1 saat 40 dakika

Aydın Çeşme yaklaşık 190 kilometre(km), 2 saat 10 dakika

Deniz Uçağıyla

çeşme ulaşım

Bir diğer Çeşme ulaşım alternatifiniz de İstanbul – Çeşme arasında düzenlenen deniz uçağı seferleri. Bu yöntemle yaklaşık 2 saatte Çeşme’ye ulaşabilirsiniz.

Seabird Havayolları İstanbul’dan Çeşme’nin Alaçatı Beldesi’ne her gün karşılıklı sefer düzenleniyor. Fiyatlar ise 227 TL ile 577 TL arasında değişiyor. Çeşme’ye deniz uçağı ile gelmek farklı bir deneyim olabilir.

Seabird Havayolları: 0 212 310 23 30

Çeşme’ye Nasıl Giderim? – Yol Tarifi

Yol Tarifi Al

Yol Tarifi Al

404
Not Found